Amerikan Hastanesi Genel Yoğun Bakım Bölümü olarak hastaların hayati fonksiyonlarındaki bozulmayı izleyerek, organ yetersizliği gelişen ya da gelişme riski bulunan hastaların takip ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz.

Yoğun bakım doktor ve hemşire ekibimiz, gelişmiş teknolojinin sunduğu cihazlardan yararlanarak diğer branşlarla işbirliği içinde multidisipliner bir yaklaşım sergiliyor. Hastalarımız için yüksek sağ kalım oranı ve yoğun bakım sonrası kaliteli bir yaşamı hedefliyoruz. Bunun için güncel tıbbi gelişmeleri hızla öğrenmeye açık ve uygulayan dinamik bir yoğun bakım ekibi olarak hizmetimize devam ediyoruz.
B BLOK B BLOK
1..Kat 1.Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlarından oluşan ekibimizin yönetimindeki bölümümüzde, "genel yoğun bakım" adıyla tüm uzmanlık alanlarının hastalarına hizmet veriyoruz.
Yaşamsal fonksiyonlarda oluşan dakikadaki nabız sayısı değişikliği, solunum sayısı ve tipi, kan basıncı yüksekliği ya da düşüklüğü, bilinç değişikliği gibi şikayetler bölümümüzle doğrudan ilgili şikayetler olarak öne çıkıyor.
Organ yetersizliklerine ilişkin tüm destek sistemlerine hizmet veriyoruz. Yapay solunum, kardiovasküler destek, renal destek, intraaortik balon pompası, yapay kalp akciğer desteği, plazma ve kan değişimi, karaciğer destek sistemleri bu grubu oluşturuyor.