Amerikan Hastanesi bir asrı geride bırakırken, tecrübelerini en güncel teknolojik ve bilimsel yaklaşımlarla birleştirerek, sağlık alanındaki beklentilere yanıt vermeye devam ediyor.

Vehbi Koç Vakfı çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, 100 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle en güncel teknolojileri bir araya getirerek, kalite odaklı sağlık hizmetleri sunuyor.

Hastalarımızla şeffaf iletişim kuran, güvenli ve kaliteli hasta bakım ve tedavisi sağlayan, sistemlerini sorgulayan ve geliştiren hastanemiz, sağlık sektöründeki lider pozisyonunu uluslararası kalite sertifikalarıyla destekliyor.

Bu doğrultuda hastalarımıza uluslararası standartlarda ve kalitede tıbbi bakım sunabilmek amacıyla “Sürekli Kalite Geliştirme Programları” uyguluyoruz. Hastanemizin Türkiye’de Joint Commission International (JCI), ISO 9001: Kalite Belgesi, ISO 14001: Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 27001: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerinin dördüne birden sahip olan ilk özel hastane olmasının gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz.
Amerikan Hastanesi, 2002 yılında aldığı JCI Akreditasyon Belgesi ile “akredite edilmiş hastane” ünvanını koruyor ve yenilemek üzere belirli aralıklarla denetimden geçiyor.

Hastanemiz, “European Association of Echocardiography” kardiyoloji akreditasyonu ve Kuzey Amerika standartlarındaki klinik akış ve algoritmalarıyla 21. yüzyılın getirdiği sağlık alanındaki beklentilere yanıt vermeye devam ediyor. 

Amerikan Hastanesi’nin ülkemizin sağlık sektörünün gelişimindeki önemli rolünün farkında olan ekibimiz, alanındaki tüm yenilik ve teknolojileri yakından takip ederek, bu hizmetleri en hızlı ve güvenilir biçimde hastalarının hizmetine sunmak için çalışıyor.