Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, alanında uzman doktor kadrosuyla doğumdan itibaren 15 yaşa kadar olan çocukların sağlığı, koruyucu hekimlik hizmetleri, hastalıklarının tanısı, takibi ve tedavisi için kanıta dayalı bilimin ışığında hizmet sunuyor.

Bölümümüz Yenidoğan Bebek Odası, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Yatan Hasta Servisi, Poliklinik ve Acil olmak üzere beş birimde hizmet veriyor. "Bebek Dostu Hastane" olmanın tüm şartlarını itinayla yerine getiren bölümümüzde bebek doktoru, bebek odası hemşireleri ve emzirme danışmanlarımızın desteği sayesinde anne ve bebeğin bu hassas ve yorucu günleri daha kolay geçirmeleri sağlanıyor. Yoğun bakım gereksinimi olan tüm yenidoğanlara gerekli tıbbi yaklaşımların sergilendiği Yenidoğan Yoğum Bakım Ünitemiz, en son teknolojiyle donatılmış yenilenen yüzüyle, modern ve güncel bilgiler ışığında erken doğan yenidoğanlara (prematüre), çoğul doğumlara, zor doğum sonucu risk taşıyan ve enfeksiyon nedeniyle izlenmesi gereken yenidoğanlara ileri düzeyde bakım ve tedavi olanağı sunuyor.

Ayaktan tedavisi sağlanamayan durumlarda onlar için hastaneye yatmanın bir travma olduğunun bilinciyle çocuklarımızı ebeveynlerinden olabildiğince az ayırmaya özen gösteriyoruz. Bu nedenle Çocuk Servisi, Bebek Odası ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hastanemizde aynı katta bulunuyor. Çocukların güvenliği ön plana alınarak düzenlenen servisimizde sıkı kontrol yöntemleri sayesinde hastane enfeksiyonları yok denecek kadar az görülüyor. Poliklinik bekleme salonu ve muayene odalarımız, çocukların kendilerine ait bir ortamda olmanın rahatlığı ve güveni içinde muayene olmalarını sağlama amacını taşıyor. Ayrıca tüm çalışanlar da çocuk psikolojisini dikkate alarak özenli davranıyor. Bekleyen annelerin emzirebilmesi için yeterli genişlikte ve donanımda bir emzirme odamız da bulunuyor. Her gün 24 saat kesintisiz sürdürülen acil hizmetleri için Amerikan Hastanesi kadrosunda çocuk hastalıkları uzmanlarından oluşan bir ekip de yer alıyor.

Kısacası, Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü olarak deneyimli, güler yüzlü ve hassas ekibimizle, çocuklarımızın kendilerini en rahat hissedeceği ortamlarda her açıdan sağlıklı olmalarını sağlamak amacıyla onlar için en iyi tanı ve tedavi yöntemlerini uyguluyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığından sorumlu olmanın bilinciyle hizmet ediyoruz.

A BLOK A BLOK
Zemin .Kat Zemin Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

İlgili Yazılar

SIK SORULAN SORULAR

Genel pediatri, çocuk alerjisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk nörolojisi, çocuk gastroenterolojisi, çocuk hematolojisi ve onkolojisi, yenidoğan gibi uzmanlık alanları bölümümüzün kapsamına giriyor.
 
Ateşli hastalıklardan solunum yolu enfeksiyonlarına, mide bağırsak sitemi hastalıklarından idrar yolları ve böbrek sorunlarına, nörolojik hastalıklardan kan hastalıkları ve çocuk kanserlerine, çocuk alerji sorunlarından yenidoğan hastalıklarına kadar olan tüm rahatsızlıklara bağlı durumlar bölümümüzle bağlantılı olan şikayetler grubunda yer alıyor.
 
Poliklinik, yatan hasta servisi, acil servis, yenidoğan bebek odası, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hizmet verdiğimiz alt servisleri oluşturuyor.
 
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlarımız gönüllü olarak yürüttükleri eğitim programlarıyla ailelere hem doğum süreci hem de doğum sonrası dönemle ilgili bilgiler aktarıyor.Bu eğitim programları çocuklarımızı, fiziksel, ruhsal ve gelişimsel yönden desteklemek amacıyla ebeveynlerin en çok bilgi edinmek istedikleri konular ele alınarak her yıl yenileniyor.