Check-up teriminin Türkçedeki en doğru karşılığı “sağlık kontrolü”dür. Bu kontrol herhangi bir hastalık veya şikâyete dayanmaksızın, kişinin yaşına ve cinsiyetine uygun tetkikleri içermeli ve düzenli olarak yapılmalıdır.

Düzenli Check-Up erken tanıyı mümkün kılmaktadır ve çoğu durumda erken tanı için tek seçenektir.

Sabah saatlerindeki randevunuza aç olarak geldiğinizde burada sekreterlerimiz tarafından dosyanız oluşturulur.

Bundan sonra, hasta temsilcilerimizin sizleri en az bekletmeye yönelik organizasyonuyla aşağıdaki adımlar takip edilir:

  • Hemşirelerimiz tarafından boy, ağırlık, tansiyon, nabız ölçümleri, idrar-dışkı örnekleri ve kan alma işlemi yapılır.
  • Doktorunuz tarafından ön görüşme ve muayeneniz yapılır. Bu görüşme sonrasında gerekli görülürse Check-up programınızda size özel değişiklikler planlanır.

 

Diğer tetkikleriniz için ilgili bölüme yönlendirilirsiniz. Kliniğimizin hasta temsilcileri bu sürecin her aşamasında sizlere yardımcı olacak, randevularınızı planlayıp gerektiğinde size eşlik edeceklerdir. Sabah başlayacak olan tetkik süreçleriniz öğle saatlerine doğru tamamlanır.

Size uygun bir gün ve saatte doktorunuzla randevunuz ayarlanır ve bu randevuda doktorunuz tarafından tüm tetkikleriniz değerlendirilerek size bilgi verilir. Bu aşamada gerekli görülürse doktorunuz tarafından ileri tetkikler istenir ve sonuçlar alınınca bunların değerlendirmesi yine aynı doktor tarafından yapılır.

Dikkat! Hamileyseniz veya böyle bir olasılık var ise işlemler öncesinde bunu bildiriniz.

Temel check-up ve diğer sağlık tarama programlarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız! 

Check up ve diğer sağlık tarama programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için  444 44 78’i arayarak çağrı merkezi danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.