1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. BODRUM AMERİKAN HASTANESİ
  3. KURUMSAL

VKV SAĞLIK KURULUŞLARI VE YÖNETİM KURULU

17 Ocak 1969 yılında Türkiye’nin ilk özel vakfı olarak kurulan Vehbi Koç Vakfı (VKV), eğitim, sağlık ve kültür-sanat alanlarında faaliyet göstermektedir.
 
VKV, kurulduğu ilk günden bu yana yönetimini üstlendiği kurumlar, desteklediği projeler ve verdiği eğitim bursları aracılığıyla Türkiye’nin daha hızlı gelişmesine destek olmayı amaçlamaktadır.
 
50 yıldır “Üstümüze Vazife” diyerek Türkiye’deki gençlerin eğitimini desteklemek, sağlık hizmetlerinin standartlarını artırmak, kültürel mirası korumak ve kültür-sanatın geliştirilmesine destek vermek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Vehbi Koç Vakfı, sahibi olup yönettiği Amerikan Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi, Amerikan Tıp Merkezi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi ve Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi ile Türkiye’de özel bir vakıf tarafından yönetilen en geniş çaplı sağlık yatırımını oluşturmaktadır.
 
Vakfımız Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vehbi Koç Acil Servisi, Ankara Üniversitesi Vehbi Koç Göz Hastanesi gibi kamuya ait sağlık projelerini de desteklemektedir.
 
Ayrıca Vehbi Koç ödülü ile üç yılda bir sağlık alanında öne çıkmış isim ve gelişmeleri ödüllendirmesi, bu alana verdiği önem ve değeri göstermektedir.
 
Uzun yıllar desteklediği Amerikan Hastanesi’ni 1995 yılında bünyesine dahil eden Vehbi Koç Vakfı, örnek bir sağlık kurumu yaratmak için çok büyük bir yatırıma girişmiştir. Amerikan Hastanesi sürekli ve sürdürülebilir yenileme ve genişleme çalışmalarının sonucunda dünya standartlarına sahip bir sağlık kurumuna dönüşmüştür.
temel k. atay  (başkan yardımcısı)
Temel K. Atay (Başkan Yardımcısı)
erhan bulutcu
Erhan Bulutcu
cihan vahdettin özsönmez
Cihan Vahdettin Özsönmez
yusuf babayiğit
Yusuf Babayiğit