Amerikan Hastanesi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bölümü, en ileri teknolojiyi kullanarak hastalarına dünya standartlarının üstünde, şefkatli bir ortamda donanımlı ve tutkulu doktorlar tarafından hastalıklardan korunma, erken tanı ve tedavi hizmeti sunuyor.

Medikal literatürü ve kongreleri yakından takip eden kadromuz, çalışma ve birikimleri gerek bu kongrelerde gerekse dünyanın saygın dergilerinde tıp dünyası ile paylaşıyor.

Bunun yanı sıra hemşire ve destek kadromuz da, profesyonel ve şefkatli yaklaşımıyla işlem hastalarının endoskopi deneyimlerinin en az stres ile tamamlanmasına yardımcı oluyor.

Devamlı olarak yenilenen ve güncellenen Endoskopi ünitemizde, EGD (özofagus, mide ve duodenumu incelemek amacıyla doktor tarafından yapılan inceleme) ve kolonoskopinin yanı sıra kapsül endoskopi, gastrointestinal darlıkları balon ya da stent koyarak açmak, ERCP (safra kanalı ve pankreas kanalı hastalıklarının tanısında üst düzey bir tetkik), EUS (sindirim sisteminin alt tabakalarının da incelenebildiği, biyopsi ve tümörlerde evreleme yapılmasına olanak veren endoskopik ultrasonografi yöntemi) ve endoskopik submukozal disseksiyon gibi üst düzey eğitim gerektiren işlemler de rutin olarak yapılıyor.

Alanında Türkiye’nin referans merkezi sayılan Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bölümümüz, dünyada kullanılan en üst düzey teknoloji ve standartları Amerikan Hastanesi’nin kaliteli hizmetiyle buluşturarak hastalarımıza sunuyor. Hastalarımızın yıllardır alıştığı ve yüksek beklentilerine cevap veren kişisel yaklaşım ve iletişim anlayışımızla farkımızı ortaya koyuyoruz.
B BLOK B BLOK
2. Bodrum .Kat 2. Bodrum Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

Bölümümüze yapılan başvurular, yemek borusundan başlayarak mide, ince ve kalın bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve safra kesesini kapsayan sindirim sistemi organlarında görülen şikayetlere bağlı oluyor. Bu şikayetler arasında yutma güçlüğü, yutma esnasında takılma hissi, mide ve karın ağrıları, midede yanma ve ekşime, kusma, kabızlık ve şişkinlik yer alıyor.

Toplumumuzda çok sık görülen irritable bağırsak sendromu, reflü, gastrit, kabızlık, hemoroit gibi hastalıkların yanı sıra  gastrointestinal motilite hastalıkları, inflamatuvar bağırsak hastalığı, Hepatit B, Hepatit C, pankreatik ve safra yolları hastalıkları bölümümüzde uzman doktorlar tarafından özenle tedavi ediliyor.

Türkiye'de lider, refere merkez olarak büyük sindirim sistemi poliplerinin çıkartılması, mukozektomi, endoskopik submukozal disseksiyon (ESD) ve endoskopik akalazya tedavileri de bölümümüzde yapılıyor. 
 

  • Kanamaların durdurulması, yabancı cisimlerin çıkarılması, tıkanıklıkların açılması gibi acil müdahaleler,
  • Karaciğer biyopsisi,
  • Yemek borusu basınç ve asit ölçümü (pH-metre ve manometre, impedans) hizmet verdiğimiz alt servisler olarak sıralanabilir.