Zihinden Bedene Online Eğitim

Formu doldurun, eğitimle ilgili detaylı bilgi ve kayıt için sizi arayalım.

İşlenen kişisel verilerinize ilişkin detaylı bilgilere Hasta Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz.

Zihinden Bedene

(05 Haziran, Pazartesi - 11 Haziran, Pazar, 2023)
 


Dr. Elif Altuğ, Göğüs Hastalıkları Uzmanı & Mindfulness Eğitmeni
Ferhan Demirağ, Yoga ve Mindfulness Eğitmeni
Psk. Şebnem Dural, Travma Duyarlı Somatik Koç

Amerikan Hastanesi’nde integratif tıp üzerine yaptığımız yatırımlar kapsamında 2018 yılında “İyileştir Kendini” ilkesiyle Code Lotus projesini başlattık. Hastanelerde bulunan acil durum kodlarından ve Lotus çiçeğinden* ilham alınarak, Code Lotus Merkezi kuruldu. Cleveland Clinic, MD Anderson gibi alanında lider pek çok hastanede de örnekleri olduğu gibi, bütüncül bir yaklaşımla merkezimiz’’ İyi olma halini’’ kalben, zihnen ve bedenen desteklemeyi amaçlıyor.

*Lotus, çamurlu sularda büyüyüp, zorlu yollarla güneş ışığını bulur ve kendini temizleyebilme özelliğine sahip tek çiçek türüdür. Açılan her taç yaprağı hayatta kalma, yaşam ve yaşanmışlığın bir başarısını temsil eder.Eğitimin Amacı:

Mindfulness yöntemleriyle şefkatli, yargısız bir şekilde kendimizle olan bağımızı güçlendirmek. Çocukluğumuzdaki gibi bedenimizle olan Ilişkimizi tekrardan hatırlamak İhtiyaçlarımıza kulak verebilmek ve sinir sistemimizi gün içerisinde fark ederek desteklemek.


Haftanın Akışı:

1.Gün (Eğitmen: Dr. Elif Altuğ)  ________________________________________________19:30
Konu: Sinir Sistemi
2.Gün (Eğitmen: Psk. Şebnem Dural)  __________________________________________19:30
Konu: Regülasyon
3.Gün (Eğitmen: Mindfulness Uzmanı Ferhan Demirağ)  ____________________________19:30
Konu: Çocuksu Merak
4.Gün (Eğitmen: Psk. Şebnem Dural) ___________________________________________19:30
Konu: Duygular ve Öz-Şefkat
5.Gün (Eğitmen: Psk. Şebnem Dural) ___________________________________________19:30
Konu: Nefes ve Ses Çalışması
6.Gün (Eğitmen: Mindfulness Uzmanı Ferhan Demirağ)  ____________________________ 19:30
Konu: Zen Zihni
7.Gün (Eğitmen: Dr. Elif Altuğ)  ________________________________________________ 19:30
Konu: Dikkat
 
 

Eğitmenler Hakkında:

 Dr. Elif Altuğ

Göğüs Hastalıkları Uzmanı & Mindfulness Eğitmeni
 
1988 yılında İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıpta uzmanlık eğitimini tamamladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi sonrası 2002’den bugüne Amerikan Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak çalışıyor. 2016 yılından beri ise Göğüs Hastalıkları Bölümü içeriğindeki Sigara Bırakma Polikliniği’nin sorumlusu olarak görev yapıyor. Cardiff-İngiltere’de Prof. Dr. Stephen Rollnick’in Motivational İnterviewing Training Workshop’ını tamamladı. Aynı yıl Berra Sertel ile Yin yoga eğitmenlik eğitimi ve 2017’de Zeynep Aksoy Advayta Yoga Eğitmenlik eğitiminlerini kendine kattı. Mindfulness Institute’den MBSR programını ve Günsu Engin Mindlight Okulu’nda 8 haftalık Mindfulness programlarını tamamladı. Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezi’nde Yin yoga dersleri ve Hastane içi Sağlık Çalışanları için Mindfulness eğitimleri vermekte ve 8 haftalık Mindfulness Temelli Alışkanlıktan Özgürleşme Programını yürütmektedir. 2022 yılında Breath Body Mind Foundation ile BBM giriş eğitimini tamamlamıştır. MBSR Programının gözetmen doktorudur.
 
Ferhan Demirağ
Mindfulness ve Yoga Eğitmeni
 
2006 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldu. Çeşitli kurumsal şirketlerde farklı birimlerde görev aldı. 2010 yılında Cihangir Yoga’da çalışarak eş zamanlı olarak Yoga Eğitmenliği Eğitimlerine katıldı. 2011 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında Hamile Yogası alanında eğitim almıştır. 2012 yılında Vinyasa Yoga Eğitimi, 2013 yılında Yoga Terapi Eğitimi almıştır. 2015 yılında Çocuk Yogası Eğitimi, 2015 Yin Yoga Eğitiminin ardından 2016 yılında David Cornwell ile Mindfulness Eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılından beri Code Lotus ‘ta Mindfulness Temelli Nefes ve Beden Farkındalığıyla Hareket dersleri veriyor.

Şebnem Dural
Psikolog & Travma Duyarlı Somatik Koç
 
2009 yılında İstanbul Koç Lisesi’nden mezun oldu. Northeastern Universitesi Psikoloji bölümünde eğitimini tamamladı. Tohum Otizm Vakfı’nda Güzel Günler Polikliniği’nde, Ekip Norma Razon’da ve Amerikan Hastanesi’nde stajlarını tamamlayıp The LifeCo Well-Being ve Detoks Merkezinde işe başladı. 2018 yılında Amerikan Hastanesi Kalite ve Code Lotus Mindfulness Merkezi’nde çalışmaya başladı. Aynı yıl sanat terapisi sertifikasyonunu ve 2013’de Çözüm odaklı terapi yöntemlerini tamamladı. 2015 yılında Pozitif Psikoloji üzerine sertifikasyonunu ardından 2018 yılında Mindfulness programını tamamladı. David Cornwell’in Breating Mind eğitimine katılarak Mindfulness eğitimini derinleştirmiştir. 2019 yılında Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlamıştır. 2022 yılında Hungry For Happiness Academy Travma Bilgili Koç, Somatik ve Enerji Deneyimleme Çalışmaları eğitimini tamamlamıştır.2018’den beri Code Lotus’ta Yin Yoga, Meditasyon ve Mindfulness eğitimleri veriyor.
 
 
Yeni Bir Yol, Yeni Planlar!
Artık Dünküleri Hatırlamaktan
Yarınkileri İstemekten

Vazgeçtim
Şimdi, Şu An’da Ne Oluyor, O İlgilendiriyor Beni.

- Nikos Kazancakis
 
 
PROGRAMA KAYDINIZI YAPTIRMAK İÇİN:
  • Ücret: KDV dahil 750 TL.
  • Eğitim en az 5 kişilik katılım ile gerçekleşecektir.
  • Eğitim Saati: Bir Hafta Boyunca Hergün 19:30
  • Eğitim Yeri : Zoom
 
 
 
BANKA ADI IBAN NO* PARA BİRİMİ
YAPI KREDİ BANKASI TR76 0006 7010 0000 0000 1699 35 TL
GARANTİ BANKASI TR37 0006 2000 3830 0006 2941 19 TL
 
* Ödemeyi yaparken açıklamaya “ Z ihinden Bedene Programı”, alıcı kısmına “Moment Eğitim Araştırma Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş” yazılmasını ve dekont ve kimlik fotokopinizi tarafımıza iletmenizi rica ederiz.
 
Detaylı bilgi & başvuru için: codelotus@amerikanhastanesi.org veya ( 0212) 311 34 80 Facebook: https://bit.ly/2ZvWwJj Instagram: https://bit.ly/2yD7jph