Formu doldurun, meme muayene randevunuzu oluşturmak için hemen sizi arayalım!

İşlenen kişisel verilerinize ilişkin detaylı bilgilere Hasta Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz.MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİSİN BİRÇOK YOLU VAR!
 

MEME KANSERİ ERKEN TEŞHİS EDİLDİĞİNDE,
HASTALARIN %99’UNUN TEDAVİYE OLUMLU YANIT VERİYOR.

 

Ekim ayı tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor.
Siz de bu riskin farkında olup meme kanserinin önüne geçebilirsiniz.

Sağlığınız için düzenli doktor ziyaretlerinizi, mamografi ve kendi kendine meme muayenenizi ihmal etmeyin.
 Meme kanseri, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de yaygın olarak görülüyor. Kanser istatistiklerine göre, ülkemizde tüm yaş grupları değerlendirildiğinde kadınlarda saptanan tüm kanserlerin %24.9’uyla, en sık rastlanan kanser türü olarak öne çıkıyor. Meme kanseri her 100.000 kadının 43’ünde görülüyor.
 
Ancak, bu veriler sizi korkutmasın. Son yıllarda, meme kanserinin tanı ve tedavisi için yaşanan gelişmeler hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Tedavideki başarının artmasının temelinde toplumdaki farkındalık ve tanının erken konulması yatıyor.

Kişilerin 30’lu yaşlardan itibaren yıllık olarak meme cerrahı tarafından muayene edilmeleri ve yaşlarına uygun görüntüleme tetkiklerini yaptırmaları, meme kanserinde erken tanı konulmasını sağlıyor.
 
Meme kanseri, tarama amaçlı yapılan mamografi ve ultrasonografiyle belirti vermeden saptanabileceği gibi; kişinin kendi kendine muayenesi veya meme cerrahının muayenesi sırasında da saptanabiliyor ve memede hissedilen şişlikler meme kanserinin belirtisi olabiliyor. Ayrıca, meme cildinde renk ve şekil değişikliği, meme başının içe dönmesi, meme başından özellikle kanlı akıntı gelmesi meme kanseri açısından şüpheli bulgular olduğundan, koltuk altında ortaya çıkan şişliklerin de meme kanseri açısından değerlendirilmesi gerekebiliyor.
 
Kendi kendine meme muayenesini uzman doktorumuzdan öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz.
 
Amerikan Hastanesi olarak, yüksek standartlarla ve uzman doktorlarımızla meme kanseri riskini en aza indirmek için yanınızdayız.

Siz de çağrı merkezimizle iletişime geçin, meme kanseri kontrolünüzü aksatmayın!


*Veriler Seer Database kaynağından elde edilmiştir.