Dahiliye (İç Hastalıkları) Bölümü birincil bir bakım uygulaması noktası olup, hastanın sağlık bakım sistemine giriş kapısı ve ihtiyaç duyulan tüm sağlık hizmetleri için sürekli bir merkezi alan olarak hizmet verir. Dahiliye uzmanıysa bir hastanın düzenli tıbbi bakım için ana kaynağı olarak sağlık hizmetlerinin devamlılığını ve entegrasyonunu en iyi şekilde sağlamak için eğitim almıştır. Bu anlamda dahiliye uzmanlığının amacı, hastaya belli bir süre boyunca geniş bir önleyici ve iyileştirici bakım yelpazesi sağlamak ve hastanın aldığı tüm bakımı koordine etmektir.

Dahiliye uzmanları tarafından üstlenilen birinci basamak sağlık hizmeti her yaştan, çoklu kronik dahil olmak üzere her türlü akut ve kronik fiziksel, zihinsel ve sosyal sağlık sorunları olan hastalar dahil olmak üzere, en geniş sağlık hizmeti kapsamını içerir. Sonuç olarak, bir dahiliye doktoru diğer yan branşlara nazaran birçok alanda geniş bir bilgiye sahip olmalıdır.

Dahiliye Bölümümüzdeki bakım uygulamalarında, çeşitli sağlık hizmetleri ortamlarında örneğin ayaktan poliklinikten başvuran ve yatarak tedavi olan hastalarla kritik bakım ve uzun süreli bakım ihtiyacı olan hastalar da dahil olmak üzere, bu hastaların akut ve kronik hastalıklarının teşhis ve tedavisi, uzman ve deneyimli dahiliye kadromuz tarafından sağlanıyor.

ABLOK ABLOK
1..Kat 1.Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

Dahiliye bakım uygulamaları, çeşitli sağlık hizmetleri ortamlarında, örneğin ayaktan poliklinikten başvuran ve/veya yatarak tedavi olan hastalarla kritik bakım ve uzun süreli bakım ihtiyacı olan hastalar dahil olmak üzere, bu hastaların akut ve kronik hastalıklarının teşhisi ve tedavisini sağlar.
Hastalarımız genellikle birinci basamakta tedavi edilen yaygın kronik hastalıklar için başvurur. Bunların arasında hipertansiyon, diyabet, astım, KOAH, artrit, mide ve bağırsak sorunları veya tiroid fonksiyon bozukluğu olduğu kadar karın, sırt eklem ağrıları, öksürük, yorgunluk, nefes darlığı da bulunur.