Bodrum Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, alanında uzman doktor kadrosuyla doğumdan itibaren 15 yaşa kadar olan çocukların sağlığı, koruyucu hekimlik hizmetleri, hastalıklarının tanısı, takibi ve tedavisi için kanıta dayalı bilimin ışığında hizmet sunuyor.

Çocukların güvenliği ön plana alınarak düzenlenen servisimizde sıkı kontrol yöntemleri sayesinde hastane enfeksiyonları yok denecek kadar az görülüyor. Poliklinik bekleme salonu ve muayene odalarımız, çocukların kendilerine ait bir ortamda olmanın rahatlığı ve güveni içinde muayene olmalarını sağlama amacını taşıyor. Ayrıca tüm çalışanlar da çocuk psikolojisini dikkate alarak özenli davranıyor. 

Kısacası, Bodrum Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü olarak deneyimli, güler yüzlü ve hassas ekibimizle, çocuklarımızın kendilerini en rahat hissedeceği ortamlarda her açıdan sağlıklı olmalarını sağlamak amacıyla onlar için en iyi tanı ve tedavi yöntemlerini uyguluyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığından sorumlu olmanın bilinciyle hizmet ediyoruz.
BBLOK BBLOK
Zemin.Kat ZeminKat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

Ateşli hastalıklardan solunum yolu enfeksiyonlarına, mide bağırsak sitemi hastalıklarından idrar yolları ve böbrek sorunlarına, nörolojik hastalıklardan kan hastalıkları ve çocuk kanserlerine, çocuk alerji sorunlarından yenidoğan hastalıklarına kadar olan tüm rahatsızlıklara bağlı durumlar bölümümüzle bağlantılı olan şikayetler grubunda yer alıyor.
Genel pediatri, çocuk alerjisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk nörolojisi, çocuk gastroenterolojisi, çocuk hematolojisi ve onkolojisi, yenidoğan gibi uzmanlık alanları bölümümüzün kapsamına giriyor.
 
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlarımız gönüllü olarak yürüttükleri eğitim programlarıyla ailelere hem doğum süreci hem de doğum sonrası dönemle ilgili bilgiler aktarıyor.Bu eğitim programları çocuklarımızı, fiziksel, ruhsal ve gelişimsel yönden desteklemek amacıyla ebeveynlerin en çok bilgi edinmek istedikleri konular ele alınarak her yıl yenileniyor.