Amerikan Tıp Merkezi’nde Gastroenteroloji Bölümü en son teknoloji ile donatılmış, modern tetkik ve tedavi imkanları olan bir bölümdür. Yutaktan başlayarak yemek borusu, mide, bağırsaklar, karaciğer, pankreas, safra kesesi ve safra yollarının hastalıklarının tetkik ve tedavileri bölümümüzde en iyi şekilde yapılmakatadır.

Profesyonel kadro ve en son teknolojiye sahip olan endoskopi ünitesinde Gastroskopi ve Kolonoskopi tetkikleri anestezi ekibinin eşliğinde hastalara konforlu ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli hemşire, teknik ekip ve sekreterlik kadrosu ile hastalara şefkatli ve bilgili hizmet sunulmaktadır.

Amerikan Tıp Merkezi Gastroenteroloji bölümünde mide, bağırsak, karaciğer, pankreas ve safra yolları hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

 Endoskopi bölümünde gastroskopi, kolonoskopi, mide bağırsak sistemi kanamalarının endoskopik tedavisi ve intestinal sistemdeki poliplerin endoskopik yolla alınma işlemleri yapılmaktadır.
 

SIK SORULAN SORULAR

  • Kanamaların durdurulması, yabancı cisimlerin çıkarılması, tıkanıklıkların açılması gibi acil müdahaleler,
  • Karaciğer biyopsisi,
  • Yemek borusu basınç ve asit ölçümü (pH-metre ve manometre, impedans) hizmet verdiğimiz alt servisler olarak sıralanabilir.
Toplumumuzda çok sık görülen irritable bağırsak sendromu, reflü, gastrit, kabızlık, hemoroit gibi hastalıkların yanı sıra  gastrointestinal motilite hastalıkları, inflamatuvar bağırsak hastalığı, Hepatit B, Hepatit C, pankreatik ve safra yolları hastalıkları bölümümüzde uzman doktorlar tarafından özenle tedavi ediliyor.

Türkiye'de lider, refere merkez olarak büyük sindirim sistemi poliplerinin çıkartılması, mukozektomi, endoskopik submukozal disseksiyon (ESD) ve endoskopik akalazya tedavileri de bölümümüzde yapılıyor. 
Bölümümüze yapılan başvurular, yemek borusundan başlayarak mide, ince ve kalın bağırsaklar, karaciğer, pankreas ve safra kesesini kapsayan sindirim sistemi organlarında görülen şikayetlere bağlı oluyor. Bu şikayetler arasında yutma güçlüğü, yutma esnasında takılma hissi, mide ve karın ağrıları, midede yanma ve ekşime, kusma, kabızlık ve şişkinlik yer alıyor.