Amerikan Tıp Merkezi, 2015 yılından bu yana tam donanımlı 2 ameliyathanesi ile özellikle günübirlik cerrahi vakalarda hizmet vermektedir.

Merkezdeki ameliyathane ünitesi 2 ameliyathane, 2 ameliyat öncesi hazırlık yatağı, 3 anestezi sonrası bakım yatağı, 2 tam donanımlı hasta odası ve sterilizasyon bölümünden oluşmaktadır.

Enfeksiyona karşı dünya standartlarında tüm önlemlerin alınmış olduğu ameliyathane ünitesi, teknolojik olarak gerekli her türlü modern donanıma, tıbbi cihazlara ve cerrahi aletlere sahiptir.

Ekip çalışmasına çok önem verilen merkezde, konularında uzman ve deneyimli 2 anestezi doktoru, 1 algolog (ağrı uzmanı), 3 anestezi teknikeri, 3 ameliyathane hemşiresi, 2 ameliyathane personeli, 2 sterilizasyon teknikeri ve 2 tıbbi sekreter tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.

Ameliyathanelerde Dünya Ameliyathane Hemşireler Birliği standartları uygulanmakta ve sağlık personeli daha iyi hizmet için sürekli meslek içi eğitim almaktadır.

Hasta güvenliğinin ve konforunun ön planda tutulduğu merkez, her geçen gün artan cerrahi vaka sayısıyla Anadolu yakasının örnek sağlık hizmetleri sunucusu olma yolunda hızla ilerlemektedir.