İşlenen kişisel verilerinize ilişkin detaylı bilgilere Hasta Aydınlatma Metni’nden ulaşabilirsiniz.

ONLINE DOKTOR GÖRÜŞME HİZMETİ SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Online doktor görüşme hizmeti nedir?  
Koç e-Sağlık hizmetleri kapsamında, hastanelerimize gelmeden ilgili doktorla online görüşme şeklinde verilen sağlık uygulamasıdır.

2. Online doktor görüşme hizmeti hangi kurumlarınızda vardır?  
Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Amerikan Tıp Merkezi ve Bodrum Amerikan Hastanesi’nde online doktor görüşme hizmeti verilmektedir.

3. Online doktor  görüşme hizmeti için nasıl randevu alabilirim?  
Amerikan Tıp Merkezi çağrı merkezi numarasını ( 444 3 777) aradıktan sonra randevu işlemleriyle ilgili menüye geçmek için  3’ü tuşlamanız yeterlidir.
 
Randevu talepleriniz için 7/24 çağrı merkezimizle görüşebilirsiniz.

4. Hangi branş ve doktorlardan online görüşme hizmeti alabilirim?
Tüm branşlarımızda randevu takvimi uygun olan doktorlarımız için hizmet sağlamaktayız.  Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz

5.  Hangi saatler arasında online görüşme hizmetinden faydalanabilirim?  
Hafta içinde tüm branşlar için; 09:00 – 17:00 saatleri arasında görüşme randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonlarında ise; 09:00 – 13:00 saatleri arasında görüşme randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

6. Online doktor görüşme hizmeti hangi uygulama üzerinden yapılıyor? Bu konuda kısaca bilgi alabilir miyim?  
Görüşmeler, Microsoft Teams uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Bilgisayarınıza hiçbir uygulama yüklemeden e-posta adresinize iletilen link üzerinden randevu saatinizde online görüşmeye bağlanabilirsiniz. Mobil cihazınız üzerinden bağlanmak isterseniz, Microsoft Teams uygulamasını aşağıdaki linkler aracılığıyla Google Play Store ya da App Store’dan cep telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz.
Microsoft Teams (iOs)
Microsoft Teams (Android)
 
Microsoft Teams uygulamasına bağlantı sorunu yaşamanız durumunda görüşmeler WhatsApp uygulaması üzerinden yapılacaktır. Randevu saatinizde doktorumuz sizi WhatsApp üzerinden görüntülü olarak arayacaktır.
WhatsApp (iOs)
WhatsApp (Android)

7. Online görüşme esnasında yanımda bulunması gereken tıbbi belgeler nelerdir?  
Doktorumuz hastanemizdeki eski kayıtlarınıza online görüşme esnasında ulaşabilecektir. Hastanemiz dışındaki diğer tıbbi belgelerinizi görüşme sırasında yanınızda bulundurmanızı rica ederiz.
 
8. Online doktor görüşme hizmetinizin süresi ne kadar? Standart görüşme süresinin aşılması halinde ek ücret ödemesi yapmam gerekir mi?
Online doktor görüşme süresi 15 dakika olarak planlanmıştır. Bu süre doktorunuz gerek görürse uzatılabilir. Planlanan görüşme süresinin aşılması halinde ek ücret alınmamaktadır. Psikiyatri ve Beslenme ve Diyet bölümlerinden alacağınız randevuların süreleri farklılık göstermektedir. Detaylı bilgiyi çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.

9.  Online doktor görüşme hizmetinin ödemesini nasıl ve ne zaman yapabilirim? 
Online görüşme hizmet bedeli havale ve kredi kartı aracılığıyla ödenebilmektedir. Randevunuz oluşturulduktan sonra bu konu hakkında bilgilendirme tarafımızdan e-posta olarak iletilecektir.
 
10. Randevu saatinde online doktor görüşmesine katılmadığım takdirde ne olur?
Görüşmenizden iki saat önce çağrı merkezini arayarak bilgi vermeniz halinde randevunuzu iptal edebilir ya da yeni bir randevu tarihi belirleyebilirsiniz. İptal etmeniz durumunda ücret iadesi gerçekleştirilir. İki saatten az süreli iptallerde ücret iadesi yapılamamaktadır.
Teknik bir sorun nedeniyle randevunun gerçekleşememesi halinde ise ücret iadesi ya da yeni randevu organizasyonu yapılmasını yetkililerimizden isteyebilirsiniz.
 
11. Kontrol muayene hakkım var mı? Varsa kaç gün içerisinde kontrol muayene hakkımı kullanabilirim? 
Kontrol muayene hakkınızı (online ya da yüz yüze), doktorunuzla birlikte uygun tarih ve saat belirleyerek 10 gün içerisinde kullanabilirsiniz. Fiziki muayene sonrasında, kontrol muayene ve sonuç görüşmeleri için online hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 
12. Online doktor görüşmesinde, doktorum başka bir bölüme yönlendirdi. Ek ücret ödeyecek miyim?
Konsültasyon randevuları ayrıca ücretlendirilmektedir.

13. Doktorum tarafından laboratuvar ve radyoloji tetkikleri istenmesi durumunda ne yapmalıyım? 
Laboratuvar tetkikleri için Amerikan Tıp Merkezi evde kan alma hizmetinden ücreti karşılığında faydalanabilirsiniz.  https://www.amerikanhastanesi.org/amerikan-tip-merkezi/evde-kan-alma linki üzerinden hizmet talebinizi oluşturabilirsiniz.
 
Evde sağlanamayacak laboratuvar ve radyoloji tetkikleri için hastanemize başvurabilirsiniz.
 
14. Online doktor görüşmesi esnasında vereceğim bilgiler KVKK kapsamında mıdır? Görüşmelerimiz kayıt edilmekte midir?
Görüşmelerin içeriği, hasta gizliliği nedeniyle kayıt altına alınmamaktadır. Görüşmenin sizin tarafınızdan kayıt altına alınması da yasal değildir.

15. Online doktor görüşme hizmeti ücreti nedir?
Çağrı merkezi yetkilileri tarafından ücretlendirme hakkında bilgi verilmektedir.

16. Online doktor görüşme hizmeti özel sağlık sigortaları tarafından karşılanıyor mu? 
Online doktor görüşme hizmeti için özel sağlık sigortalarıyla henüz anlaşma sağlanmamıştır.