• Eğitim & Gelişim
 • İç İletişim
 • İşe Alım
 • Kariyer Planlama
 • Ödüllendirme
 • Performans Yönetim Sistemi
 • Ücret ve Yan Haklar
Eğitim & Gelişim
İç İletişim
İşe Alım
Kariyer Planlama
Ödüllendirme
Performans Yönetim Sistemi
Ücret ve Yan Haklar


İşe alım sürecinde, yeni mezun ya da deneyimli adaylarımızın uygunluğunun değerlendirilmesinde pozisyonun gerekliliklerine uygun olarak aşağıdaki değerlendirme araçlarının tümü ya da bir bölümü uygulanır:

 

 • Yetkinlik Bazlı Mülakat

 • Kişilik Envanteri

 • Sayısal-Mantık-Sözel Genel Yetenek Testleri

 • İngilizce Seviye Tespit Sınavı


Tüm bu değerlendirmeler neticesinde uygun bulunan adaylarımıza iş teklifi yapılır. Burada amacımız, kişilerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini sorgulayarak, niteliklerine uygun bir departmana yerleştirilmelerini sağlamaktır.

Başvuru için www.kariyer.net ve www.linkedin.com üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Staj Programı

Staj programımız, sürecin stajyerlerimiz için öğretici ve keyifli geçmesinin yanı sıra kurumumuza katkı sağlayacak, kurum kültürümüze uygun profile sahip kişilerle tanışmamız açısından büyük önem taşımaktadır.

Başvuru için www.kariyer.net üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Staj başvuruları; yaz dönemi için üniversite öğrencilerinden, kış dönemi için lise öğrencilerinden alınarak yalnızca bu dönemlerde değerlendirilmektedir.

Üniversite stajyerlerimiz, Coach Your Career uzun dönem staj  programına dahil olarak, fırsatlarda değerlendirilmek üzere yetenek havuzuna katılırlar.

coach-your-career-logo-son-hali-01.jpg

 Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları’nın sektörde fark yaratan imajını belirleyen en önemli unsur, çalışanları için yarattığı eğitim ve gelişim olanaklarıdır. "Eğitim, bir şirketin çalışanlarına, dolayısıyla kendi geleceğine yaptığı en önemli yatırımdır" yaklaşımından yola çıkarak yıl boyunca çalışanlarımızın bilgi, beceri ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak amacıyla mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri verilmekte, liderlik gelişim programları uygulanmakta ve tıbbi konferanslar düzenlenerek gündemin takip edilmesi sağlanmaktadır. Çalışma sürelerince hizmet içi eğitimler, ulusal ve uluslararası kongrelerle sürekli desteklenmektedir.Çalışanlarımızın sosyal ve çok yönlü bir iş hayatı geçirebilmeleri kendilerini geliştirebilmeleri için büyük önem taşımaktadır. Perküsyon Kulübü, Türk Sanat Müziği Kulübü, Tiyatro Kulübü ve Fotoğrafçılık Kulübü gibi sosyal kulüplerle hobilerini geliştirmesine katkıda bulurken, merak ettiği ya da ilgi duyduğu bölümde bir gününü geçirebileceği Yerinde Olsam rotasyon projesiyle farkındalık kazanması sağlanmaktadır.

Deneyimi nispeten daha az olan çalışanların deneyimli yöneticilerle bir araya gelerek mentorluk verdiği, bilgi paylaşımıyla sinerji yarattığı ve öğrenmeye teşvik ettiği Tersine Mentorluk uygulamasıyla, yöneticiler geleceğin liderleriyle yeni dünyayı keşfederek farklı bakış açıları kazanmaktadır.

Çalışma arkadaşlarımızın önerilerini alarak sorularını yanıtlamak amacıyla İK ile bir araya gelmelerini sağlayan ÇatKapı ziyaretlerinin yanı sıra, her ay farklı konseptle gerçekleştirdiğimiz Bi’Mola etkinliğiyle günün yoğun temposuna ara verilmekte ve keyifli vakit geçirilmektedir.

Anne adayı olan çalışanlarımızın Yeni Bir Hayat projesiyle merak ettikleri sorular yanıtlanmakta, yoga ve bilgilendirici seminerlerle hamilelik sürecini daha keyifli hale getirmek amaçlanmaktadır. Hediye paketi ile doğuma uğurlanarak ve doğumun ardından adaptasyon sürecini kolaylaştırarak kadın çalışanlarımız bu süreçte desteklenmektedir.Kurumumuzun gelişmesinde çalışma arkadaşlarımızın katkıları, öneri ve talepleri büyük önem taşımaktadır. Bu öneri ve katkıların takip edildiği Öneri Sepeti ile, çalışanların sundukları öneriler bir komite tarafından değerlendirilmekte ve hayata geçen önerilerin sahipleri ödüllendirilmektedir. Bölümde fark yaratan, proje geliştiren, çok sayıda teşekkür alan ya da maddi bir kaybı önlemiş tüm uygulamalarla ilgili çalışanlar Anlık Ödül paketiyle ödüllendirilmektedir.

Tüm Koç Topluluğu şirketlerini kapsayan En Başarılı Koçlular projesinde, Topluluk vizyon ve hedeflerine ulaştıracak davranışları özendirmek, ödüllendirmek ve topluluktaki en iyi uygulamaları ortaya çıkarmak amaçlanmaktadır.İş tanımına dayalı bir iş değerlendirme sisteminin uygulandığı Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları’nda, çalışanların toplam gelirleri, güncel ücret piyasası baz alınarak rekabetçi ve adil kurumsal politikalara göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra güçlü performansı ayrıştırıp ödüllendirerek çalışanı motive edecek bir ücret sistemi kullanılmaktadır. Çalışanlarımıza yılda 12 brüt maaş ve 4 maaş ikramiye olmak üzere toplam 16 brüt maaş ödenmektedir. Yılda bir kez ücret artışı yapılmaktadır. Maaş artışlarında, performans değerlendirme ve piyasa hareketleri göz önünde bulundurulmaktadır. Çalışanlar sosyal (ayni ve nakdi) yardımlarla desteklenmektedir.
 
Çalışanlarımıza yönelik yardımlarımız:

 • Yol parası (lojmanda kalanlar hariç),

 • Yakacak yardımı,

 • İki çocuğa kadar çocuk parası,

 • Ramazan ve Kurban Bayramları'nda bayram parası,

 • Yıllık izin hak edildikten sonra senede bir defa izin parası,

 • Çalışan veya eşi doğum yaptığında süt parası,

 • Evlilik, doğum, ölüm yardımları,

 • Senede bir kez olmak üzere çalışanlarımızın ilköğretim, lise ya da üniversitede okuyan çocuklarına tahsil yardımı,

 • Çalışan çocuklarına anlaşmalı kurumlarımızda kreş olanağı,

 • Deterjan, ayakkabı, havlu ve gıda kolisi dağıtımı.
   

KoçAilem:

KoçAilem Programı, Koç Topluluğu ailesinin üyesi olan Koç çalışanlarının, yaşamının her evresinde yanında olup yaşam kalitelerini yükseltmeye katkıda bulunan fayda ve uygulamalar bütünüdür. KoçAilem Programı ile Koç Topluluğu çalışanlarına, Koç Topluluğu Şirketleri’nin ürün ve hizmetlerinden sağlanan özel avantajlar, düzenlenen dönemsel kampanyalarla da ekstra avantajlar sunulmaktadır.
 
Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı:

Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı, Koç Topluluğu şirketlerinde çalışmaya başlayan her çalışana "ek sosyal güvence ve yardım" sağlamak amacıyla, işe girişte Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’na üyelik hakkı tanır.Hastanemizde yürütülen Performans Yönetimi Süreci (PYS), çalışan performanslarının şirket hedefleri doğrultusunda sürekli geliştirilmesini sağlayan bir süreçtir. Performans Değerlendirme, Ücret Yönetimi modülüne girdi sağlayabilmek amacıyla yılda bir kez yapılmaktadır. PYS, Hedef Değerlendirme ve Yetkinlik Değerlendirme olmak üzere iki aşamalı bir puanlama sistemine sahiptir. Performans Değerlendirme, çeşitli açık pozisyonlar için uygun kişilerin tespiti (iç transfer, kariyer planlama fırsatları vb.), eğitim ve gelişim ihtiyaçlarının belirlenmesi gibi İnsan Kaynakları uygulamalarında baz alınmaktadır.Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları’nda kariyer planlama, başarı ile doğru orantılıdır. Kariyer planlama yatay ya da dikey olabilir. Yetki, sorumluluk ve ücret artışını beraberinde getirmektedir. Kariyer planlamanın hayata geçirilebilmesi için o pozisyonun bilgi, deneyim ve performans değerlendirme ön koşullarına sahip olmak gerekmektedir. Açık pozisyonlar öncelikli olarak kurum içerisinde duyurulmakta, çalışanlarımızın başvuruları değerlendirilmektedir. Kurum içerisinde rotasyon imkanının olmaması durumunda, ilanlarımız kariyer portallarında yayınlanmaktadır.