Amerikan Tıp Merkezi Dermatoloji Bölümü, öncelikli olarak benimsediği üstün hizmet kalitesi anlayışıyla deri, saç, tırnak, oral ve genital mukoza hastalıklarında, tanı ve tedaviye yönelik hizmet vermektedir.

Bölümümüzde deri hastalıklarının tanı ve tedavisi, deri kanserlerinin erken tanısı, benlerin ve deride yerleşmiş lezyonların el ve dijital dermoskopiyle tanı ve takipleri yapılmaktadır. Günümüzde sıklığı giderek artan ve cinsel yolla bulaşan deri hastalıklarının kontrolü, takip ve tedavisi de bölümümüzde uygulanan tedaviler arasındadır. Çeşitli deri hastalıkları dışında alerjik egzemalarda Patch Test (yama testi) uygulaması, siğillerin, yaşa ve güneş hasarına bağlı keratozik benlerin kriyoterapisi ve elektrokoterizasyonu, punch biyopsi ve küçük cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır.

Bölümümüzde temel dermatolojik hizmet dışında çeşitli dermatolojik ve son gelişmelere uygun dermatokozmetik uygulamalar da hastaların hizmetine sunulmaktadır. Bölümümüzde ayrıca;
  • Kozmetik danışmanlık,
  • Botulinum Toksin (botoks) uygulamaları,
  • Yüzeysel veya derin peeling (kimyasal soyucu) uygulamaları,
  • Dolgu maddesi uygulaması,
  • Plexer, IPL ve Erbium Fraxiyonel Lazer ile cilt canlandırma,
  • Cilt yenileme ve gençleşmesi, akne ya da yara izleri (skar) tedavileri,
  • Dermaroller, PRP, Mezotetapi, yüzdeki ince kılcal damarların ve kızarıklıkların giderilmesi gibi işlemler en uygun tıbbi ekipman ve bu konularda deneyimli dermatologlar tarafından yapılmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

Alt servislerimiz arasında kozmetik dermatoloji, dermatolojik cerrahi, dermato-onkoloji, dermato-alerji, laser, pediatrik dermatoloji, fototerapi ve dermoskopi bulunuyor.
Bölümümüz dermato-onkoloji, dermato-alerji, kozmetik dermatoloji, dermatolojik cerrahi, pediatrik dermatoloji, lazer uygulamaları, saç hastalıkları ve otoimmün büllü hastalıklar gibi uzmanlık alanlarını kapsıyor. Dolayısıyla hastalarımız deriyi ilgilendiren tüm şikayetleri için öncelikle dermatoloji bölümümüze başvurmalıdır. Bu da kaşıntıdan çeşitli deri döküntülerine, benlerden uzun süre iyileşmeyen yaralara, alerjik döküntülere, tırnak hastalıklarına, saç hastalıklarına kadar geniş bir şikayet listesi demektir. Bunların dışında, hasta olmadan deri sağlığını korumak, kozmetik uygulamalarla yaşlanma etkilerini geciktirmek, leke tedavisi, saç dökülmelerinin tedavisi, alanımız içindedir. Bazı deri tümörlerinin çıkarılması, biyopsiler, siğillerin tedavisi, tırnak cerrahisi de uzmanlığımızın sınırlarına dahildir. Deriyi ilgilendiren alerjik hastalıklar ve ürtiker, dermatolojinin ana alanlarından biridir ve bu konudaki tüm alerjik deri testleri için de bölümümüze başvurulmalıdır. Kliniğimizde bulunan dermoskopi cihazıyla tüm benler değerlendirilmekte, haritalandırma yapılmakta ve risk değerlendirilerek gerekirse müdahale edilmektedir.