Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde poliklinik hizmeti verilmektedir.

Poliklinik bekleme salonu ve odalar,  çocukların kendilerine ait bir ortamda olmanın rahatlığı ve güveni içinde muayene olmalarını sağlamak amacı ile düzenlenmiştir.

Ayrıca tüm çalışanlar da çocuk psikolojisine uygun davranmaya özen göstermektedir.

Poliklinik hizmetlerinde randevu saatlerine uyulmaktadır.

Bekleyen annelerin emzirebilmesi için yeterli genişlikte ve donanımda bir emzirme odası oluşturulmuştur.

Her hastamız ekibimizden kendi doktorunu seçebilmektedir.

Doktorlarımız hem sağlıklı çocuk izleminde (aşılama - beslenme - gelişme - taramalar) hem de hastalık hallerinde ortak oluşturulmuş bilimsel programlar çerçevesinde hareket eder.

Hastalık hallerinde tetkikler (laboratuvar, radyoloji) en kısa zamanda ve en güvenilir şekilde yapılmaktadır.

Artık çocuklarda da, erişkin hastalıklarında olduğu gibi alt branş hekimlerinin bilgilerine daha sık başvurulmaktadır.

Çocuklarımızın ruhsal / gelişimsel sorunlarında, konuşma problemlerinde pedagog ve konuşma terapistleri yardımcı olmaktadır.

Zemin.Kat ZeminKat

SIK SORULAN SORULAR

Ateşli hastalıklardan solunum yolu enfeksiyonlarına, mide bağırsak sitemi hastalıklarından idrar yolları ve böbrek sorunlarına, nörolojik hastalıklardan kan hastalıkları ve çocuk kanserlerine, çocuk alerji sorunlarından yenidoğan hastalıklarına kadar olan tüm rahatsızlıklara bağlı durumlar bölümümüzle bağlantılı olan şikayetler grubunda yer alıyor.
Genel pediatri, çocuk alerjisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk nörolojisi, çocuk gastroenterolojisi, çocuk hematolojisi ve onkolojisi, yenidoğan gibi uzmanlık alanları bölümümüzün kapsamına giriyor.
Poliklinik, yatan hasta servisi, acil servis, yenidoğan bebek odası, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hizmet verdiğimiz alt servisleri oluşturuyor.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlarımız gönüllü olarak yürüttükleri eğitim programlarıyla ailelere hem doğum süreci hem de doğum sonrası dönemle ilgili bilgiler aktarıyor.Bu eğitim programları çocuklarımızı, fiziksel, ruhsal ve gelişimsel yönden desteklemek amacıyla ebeveynlerin en çok bilgi edinmek istedikleri konular ele alınarak her yıl yenileniyor.