Sağlıklı bir uyku, sağlıklı yaşamın temeli demek yanlış olmaz. Çünkü su içmek, beslenmek ve oksijen almakla birlikte uyku da hayatımız için olmazsa olmaz dört fizyolojik gereksinimden biri. Amerikan Hastanesi Uyku Bozuklukları Ünitesi de uyku sorunu yaşayan ve buna bağlı problemlerle karşı karşıya kalan hastalarımızın, modern tedavi seçenekleri ile sağlıklı bir uyku düzenine geçmelerine olanak tanıyor.

Son yıllarda önemi hem dünyada hem de ülkemizde giderek daha iyi anlaşılan uyku sağlığı, özellikle beynin dinlenmesi ve işlevlerini doğru yapması için şart koşuluyor. Uyku bozuklukları, hem fiziksel hem de ruhsal sorunlara yol açabiliyor ve başka hastalıkların belirtileri altında maskelenebiliyor. Bu nedenle, Amerikan Hastanesi Uyku Bozuklukları Ünitesi olarak uyku tıbbının en modern tanı ve tedavi olanaklarını hastalarımıza sunuyoruz. Uyku ile ilgili fiziksel ve psikolojik verileri değerlendiriyor ve multidisipliner bir yaklaşım sergiliyoruz. İki yataklı Uyku Laboratuvarımızda hastalarımızın uykularını değerlendiriyoruz. Ayrıca, gereken durumlarda hasta odalarında da uyku çekimleri yapıyoruz.

Uyku Bozuklukları Ünitemiz, 2 doktor ve 3 uyku teknisyeniyle birlikte haftanın 6 günü hizmet veriyor. Uyku konusunda yapılan bilimsel araştırmaları yakından takip eden, dünya standartlarında hizmet veren ekibimizle hastalarımıza iyi bir uyku sayesinde sağlıklı kalmanın yollarını gösteriyoruz.

 

B BLOK B BLOK
1..Kat 1.Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

İlgili Yazılar

SIK SORULAN SORULAR

Sağlıklı bir uyku için gereken tüm durumlar, bölümümüzün uzmanlık alanında değerlendiriliyor. Kulak-Burun-Boğaz, göğüs hastalıkları, nöroloji, psikiyatri, kardiyoloji ve iç hastalıkları bölümleriyle birlikte hastalarımıza kapsamlı tanı ve tedavi olanağı sağlıyoruz.

  • Horlama,
  • Uyku apnesi (uykuda nefes durması),
  • Insomnia (uykuya dalma veya sürdürmede güçlük),
  • Parasomniler (uyurgezerlik, diş gıcırdatma, gece terörü),
  • Vardiyalı çalışanlarda görülen uyku bozuklukları,
  • Sirkadiyen uyku ritm bozuklukları (uyku saatlerinin geceden gündüz saatlerine kaymasıyla ortaya çıkan uyku bozuklukları),
  • Kol ve bacaklarda uykuda ortaya çıkan istemsiz hareketlerle seyreden hastalıklara bağlı şikayetler, bölümümüze başvuru nedeni oluyor.