PROJENİN AMACI

“Dilek Ağacı” projesi kapsamında, Türkiye’de ihtiyaç sahibi, yeterli yaşam standartlarına sahip olmayan ve kalabalık sınıflarda eğitim alan çocukların dileklerini öğrenerek, küçük hayalleri büyük mutluluklara dönüştürmek için birlik olup farkındalık yaratarak çocukların ihtiyaçlarına destek olmak amaçlanmıştır.


PROJENİN KONUSU

“Dilek Ağacı” projesinde, DUCODER işbirliğiyle ihtiyaç sahibi çocukların sınıf öğretmenlerinden çocukların dileklerini kağıda çizmeleri ya da yazmaları istenmekte ve bizlere ulaşan bu dilekler yılbaşında temsili olarak “Dilek Ağacı”na asılmaktadır. Bu mutluluğa ortak olmak isteyen tüm doktor ve çalışanlarımız “Dilek Ağacı”ndan birer dilek alarak, çocukların hayallerini hep birlikte gerçekleştirmek için destek olmakta ve böylece farkındalık yaratılmaktadır.


PROJE PAYDAŞLARI

Dünya Çocukları Derneği (DUCODER)


PROJENİN AKTİF SÜRESİ / DURUMU

2018 yılında Amerikan Tıp Merkezi’nde başlayan “Dilek Ağacı”projesine 2019 yılında Aralık ayında Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi de katılmıştır. 2021 yılının Aralık ayında ise projenin üçüncüsü gerçekleştirilmiştir.


PROJEDE HEDEFLENEN TOPLULUK

Mardin, Diyarbakır ve Sakarya illerinde bulunan ilkokul çağındaki ihtiyaç sahibi 100 çocuk hedeflenmiştir.


TOPLULUĞUN KARŞILANAN İHTİYAÇLARI

“Dilek Ağacı” projesi sayesinde dilekleri öğrenilen çocukların dileklerindeki hediyeler projeye katkı sağlayan çalışanlarımız tarafından alınarak, DUCODER ve sınıf öğretmenleri aracılığıyla çocuklara ulaştırılmış ve dilekleri gerçekleştirilmiştir.
 

PROJE NE SONUÇ VERDİ? / NEYİ BAŞARDI?

Proje kapsamında irtibata geçilen okullardaki her 100 çocuğun dileklerindeki hediyeler tüm doktor ve çalışanlar tarafından alınmış, ilgili okullardaki dilek sahibi olan çocuklara ulaşılması sağlanmıştır. Bu proje sayesinde ihtiyaç sahibi çocuklar yeni yılı dilekleri gerçekleşmiş olarak mutlu ve umutlu şekilde karşılamışlardır.


PROJE HANGİ KURUMLARIMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR?

“Dilek Ağacı” projesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Amerikan Hastanesi ve Amerikan Tıp Merkezi’nin ortak projesidir.