1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. BÖLÜMLERİMİZ

OBEZİTE MERKEZİ (BARİYATRİK CERRAHİ)

Bilim dünyası obezitenin bu yüzyılın en uzun süren pandemisi olduğuna dikkat çekiyor. Obezite, vücuttaki yağ miktarının aşırı artması anlamına geliyor ve yağ kütlesinin çoğalması, Tip 2 diyabetten, yüksek tansiyona, kalp damar hastalıklarına ve hatta kansere kadar birçok hayati risk taşıyan kronik ya da akut hastalığa altyapı oluşturuyor. Çoğunlukla obezite ile birlikte gelişen bu rahatsızlıklara metabolik hastalıklar adı veriliyor. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar gösteriyor ki; obezite ve metabolik hastalıkların tedaivisinde sadece fazla kalori alımına odaklanmak pek de doğru bir yaklaşım değil. Güncel yaklaşımlarda, obeziteye sebep olabilecek genetik, çevresel ve psikolojik unsurların da göz önünde bulundurulacağı çok yönlü bir değerlendirmeye önem veriliyor. Obezite tedavisiyle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip eden ve uluslararası çalışmalara liderlik yapan uzmanlarımız da Amerikan Hastanesi’nde tüm hastalarımız için bu güncel yaklaşımlar ışığında tedavi programları hazırlıyor.

Amerikan Hastanesi Obezite Merkezi (Bariyatrik Cerrahi)’nde uzmanlarımız, hastalarımızın geri dönüşsüz biçimde fazla yağ kütlelerine veda ederek sağlıklı beden kitle oranına kavuşmalarını ve hayatlarını sağlıklı biçimde sürdürebilmelerini amaçlıyor. Bu amaçla merkezimize başvuran her bir hasta için endokrinolog, psikiyatr, diyetisyen ve gerekli diğer branşlardan uzmanların katıldığı multidisipliner değerlendirmelerle bir tedavi programı oluşturuluyor. Cerrahi uygulama öncesinde başlayan tedavi planı, uygulama sonrasında hastanın psikolojik durumu, yaşam tarzı ve alışkanlıkları değerlendirilerek özenli bir takip sistemiyle destekleniyor.

Amerikan Hastanesi Obezite Merkezi (Bariyatrik Cerrahi)'mizde her hastamıza özel yapılan çok branşlı değerlendirmelerin ardından önerilen tüm tedavi uygulamalarını mutlaka hastamızla paylaşıyoruz. Hasta odaklı tedavi yaklaşımımızla, elde edilecek sonuçların uzun vadeli olması ve en az komplikasyonla gerçekleşmesi için tüm süreci hastamızı da dahil ederek sürdürüyoruz.

Özellikle bariyatrik cerrahi operasyonlarda klinik deneyim, tedavilerin başarısındaki en önemli faktörlerin başında yer alıyor. Uzmanlarımızın Türkiye, ABD ve Avrupa’daki merkezlerde kazandıkları 25 yılı aşkın deneyimleri ve merkezimizin hizmette üst düzey kalite anlayışı sayesinde Amerikan Hastanesi Obezite Merkezi (Bariyatrik Cerrahi), tedavilerindeki başarısıyla sadece ülkemizde değil, uluslararası arenada da bir referans merkezi olarak kabul ediliyor. En önemlisi, önceden operasyon geçirmiş veya operasyona bağlı sorunlar gelişen hastalar, revizyon cerrahileri veya endoskopik tedavileri için merkezimize yönlendiriliyor.
Hizmet kalitesinde üst düzey kalite anlayışı, hastalarımız Amerikan Hastanesi Obezite Merkezi (Bariyatrik Cerrahi)’ne adım attıkları anda hissediliyor. Hastalarımızın ideal tedavileri en konforlu şekilde alabilmeleri amacıyla merkez dahilindeki tüm ekipman ve donanım obez hastalarımıza özel tasarımlara sahip.
 
Merkezimizde yetişkinlerle birlikte çocuk ve ergen hastalarımızın tedavi hizmetleri de yine konularında uluslararası deneyime sahip uzmanlarca sürdürülüyor.