Amerikan Hastanesi’nin ABD’nin en iyi kanser hastanesi seçilen Teksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi ile yaptığı iş ortaklığı, kanser hastalarının bakımını ilgilendiren tüm bölümleri kapsayacak şekilde uygulanıyor.

Ünlü US News dergisine göre Teksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi, 2018-2019 döneminin Amerika Birleşmiş Devletleri’ndeki en iyi kanser hastanesi seçildi. MD Anderson Kanser Merkezi’nin ABD dışında sadece üç uluslararası iş ortağı bulunuyor ve bu ortaklardan biri de Amerikan Hastanesi. 2010 yılından bu yana Amerikan Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Merkezi’nde uygulanan MD Anderson algoritmaları 2016 yılı itibariyle imzalanan “International Associate Membership” anlaşması ile kanser hastalarımızın bakımını ilgilendiren tüm departmanlarda uygulanmaya başladı.

MD Anderson Kanser Merkezi ve Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları arasındaki geniş kapsamlı entegrasyon planlamaları ışığında şunlar yapılıyor:
  • MD Anderson klinik modelini yansıtan bilime dayalı ve hasta merkezli bakım ve tedaviler,
  • İleriye dönük, hastayı tedavi sürecinin merkezine koyan multidisipliner tedavi planlamaları,
  • Hastalığa özel, çoklu uzmanlık alanı içeren merkezlerin açılması,
  • Hastane tıbbi ve idari kadrolarının MD Anderson Kanser Merkezi ile klinik yönetim, yöntem ve algoritmaların sürekli olarak iki kurum arasında paylaşılması,
  • Kalite ölçümleri ve raporlama araçlarının kullanılması.