Amerikan Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitemizin, 1975 yılında bu alanda Türkiye'de özel hastaneler bünyesinde kurulan ilk uzman ünite olmasının haklı gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz.

Ünitemizde birbirinden bağımsız 12 tam donanımlı oda bulunuyor. Sadece bu ünitede görevli olan ve koroner yoğun bakım alanında uzman iki doktorumuz ve 17 hemşiremizle hizmet veriyoruz. Hastalarımızın bulguları, eğitimli teknisyenlerimiz tarafından en son teknolojinin ürünü monitörlerden, 24 saat kesintisiz olarak izleniyor.
 
Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'de Floroskopi altında geçici kalp pili, kalp akciğer kateterlerinin konulması da dahil, her türlü acil işlem 24 saat aralıksız yapılabiliyor.
 
Ayrıca, ünitemizdeki anjiyo laboratuvarıyla yan yana konumlandırılmış olan telemetri ünitemizde ise toplam 6 yatağımız bulunuyor. Bu ünitedeki hastalarımız da 24 saat aralıksız olarak Koroner Yoğun Bakım Ünitesi uzmanları tarafından gözlem altında tutuluyor. Böylece tedavileri en etkin ve özenli şekilde devam edebiliyor.
 
A BLOK A BLOK
2..Kat 2.Kat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma