1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. HABERLER

Amerikan Hastanesi “The One Awards”da, Bu Yıl da Lider Marka Ödülü’ne Layık Görüldü




Dünyayı etkisi altına alan pandemiyle birlikte bir yılı aşkın zamandır ‘iyileşeceğiz’ mottosuyla mücadele veren Amerikan Hastanesi, yıl içinde itibarını en çok artıran markaların ve paydaşlarını ödüllendiren “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde, 50’yi aşkın kategori arasından, sağlık kurumu sektöründe üçüncü kez lider marka seçildi.


Amerikan Hastanesi, Marketing Türkiye dergisinin Akademetre işbirliğiyle bu yıl 7.sini gerçekleştirdiği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde, sağlık kurumları sıralamasında ilk sırada yer aldı. İtibarını en çok artıran markaların ve paydaşlarının ödüllendirildiği programda Amerikan Hastanesi, 50’yi aşkın kategori arasından sağlık kurumu sektöründe üçüncü kez lider oldu.

 “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”, toplam 12 ilde, 1.200 kişiyle  gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, 50’yi aşkın sektörün yıl içinde itibarını en çok artıran marka­ları ve bu başarıya ortak olan paydaşları ödüllendiriyor. “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçü­mü” araştırmasını baz alarak düzenlenen programda, Amerikan Hastanesi kendi kategorisinde ilk sırada yer aldı. Bu ödül bir yılı aşkın bir süredir ön saflarda mücadele veren Amerikan Hastanesi sağlık çalışanları için de ayrı bir anlam taşıyor.
 
Amerikan Hastanesi Hakkında:
Amerikan Hastanesi, Vehbi Koç Vakfı bünyesinde, kar amacı gütmeyen özel bir sağlık kurumu olarak 1920 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet göstermektedir. 100 yıl önce 45 yataklı, 3 ameliyathaneli olarak kurulan Amerikan Hastanesi, bugün 232 hasta odası, 36 yoğun bakım yatağı, 12 ameliyathanesi ile Nişantaşı’nda hizmet vermektedir.