1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. HABERLER

Amerikan Hastanesi Yeni “Yüzyıl”ı, Yeni Logosuyla Karşılıyor

1143x550.jpg

Bir asrı geride bırakan Amerikan Hastanesi yeni bir yüz yıla, yeni logosuyla merhaba diyor. Amerikan Hastanesi’nin yeni logosu, Koç Holding logosunun tasarımcısı Chermayeff'in ekibinin imzasını taşıyor.

 
Toplum sağlığını iyileştirmek için üstün bir vazife anlayışıyla çalışmalarını sürdürmeye devam eden, sağlık sektörünün lider kuruluşu Amerikan Hastanesi yüzyıllık yolculuğunu tamamlarken, “Yeni Yüzyıl”ı, yeni logosuyla karşılıyor.
 
Sağlık sektöründe ustalık ve mükemmellik merkezi konumunda olan Amerikan Hastanesi’nin 100. kuruluş yıldönümünde gerçekleştirilen logo değişimiyle Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları (VKVSK) çatısı altında hizmet veren Amerikan Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi ve MedAmerikan Tıp Merkezi Koç boyunuzu simgesi altında buluşmuş oluyor.
 
Amerikan Hastanesi’nin ‘Yeni Yüzyıl’da “yeni yüz”ünü temsil edecek olan logo, Koç Holding logosunun tasarımcısı Chermayeff’in ekibinin imzasını taşıyor. Pantone 485 ve 287 tonlarının kullanıldığı logo, Avenir yazı karakterinden oluşuyor.