1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. CODE LOTUS
  3. EĞİTİM & ATÖLYELER

8 HAFTALIK MİNDFULNESS TEMELLİ SİGARADAN ÖZGÜRLEŞME PROGRAMI

Amerika ve Avrupa’daki hastanelerde uygulanarak etkinliği kanıtlanmış olan bu program; haftada bir kez 2’şer saatlik buluşmalar ve ev uygulamaları içeriyor. 8 haftalık sürecek olan Sigaradan Özgürleşme Programı, mindfulness pratikleri ile nikotine bağlı sigara alışkanlığı için uygulanan tedavi yöntemlerini birleştirerek kişilere sigara içmemeyi öğretmeyi amaçlıyor.

Sigarayı bırakmaya odaklanmanın yarattığı stresi yadsınamaz bir gerçek. Eğitmenlerimiz Uzm. Dr. Elif Altuğ ve Günsu Engin eşliğinde sigaradan uzaklaşırken oluşabilecek stresi azaltıp, kendinize yargısız bir anlayış geliştirebileceğiniz bir sürece yaratmayı amaçlayacağız. Böylece sigarayı bırakmaya odaklanmak zorunda kalmadan, seçimlerinizin kontrolünü tekrar elinize alabilmeniz için ihtiyacınız olan desteği bulacaksınız. Bu program sizi, kendi alışkanlık döngünüzü öğrenerek özgürleşmeye ilk adımı atma fırsatını sunuyor.

Sigara içen ve ilaç kullanmadan bu alışkanlıktan özgürleşmek isteyen herkes için önerilen bir programdır. Her buluşmada o haftanın konusuna dair bir kitapçık alacak; zihin/beden bilimleri, mindfulness ve sigara alışkanlığı üzerine teorik bilgi edinecek ve pratik uygulamalar yapacaksınız. Mail yoluyla alacağınız ses kayıtları ile pratikleri evde uygulamaya devam edebileceksiniz.