1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. CODE LOTUS
  3. SEMİNERLER

DR. DANİEL J. SİEGEL İLE FARKINDALIĞIN BİLİMİ ETKİNLİĞİ

Geçtiğimiz dönemde Dr. Dan Siegel ve Gabor Maté ile seminerler düzenlendi. Code Lotus Mindfulness Merkezi olarak ilerki zamanlarda da konusunda uzman konuşmacaları ağırlamayı planlamaktayız.

Amerikan Hastnesi bünyesindeki Code Lotus Merkezi, herkesi farkındalıkla yaşam konusunda bilgilendirmeyi ve iyi olma halini aşılamayı hedefliyor. Bu ışıkta dünyaca ünlü doktor ve yazarları ağırlayarak etkinlikler düzenliyor. Haziran ayında gerçekleşen etkinliğin konuğu dünyaca bilinen nöropsikiyatrist, yazar ve fizikçi Dr. Daniel J. Siegel’dı.

Etkinlik Sakıp Sabancı Müzesi içerisindeki çok renkli ve keyifli bir mekan olan Seed’de gerçekleşti. 350 kişinin katıldığı etkinlik psikologlardan ebeveynlere, doktorlardan iş adamlarına ve iş kadınlarına kadar bir çok farklı çevreler tarafından yoğun ilgi gördü. Dr. Siegel beynin organik yapısı, çocuğun gelişen zihninin nasıl beslenebileceği ve farkındalık bilimi konularında katılımcıları aydınlattı.

Son derece interaktif geçen etkinlikte katılımcılar toplu halde meditasyon yaptılar. Şık ve lezzetli olan açık büfe servisi ve kahve molalarında katılımcıların hararetli bir şekilde öğrendiklerini aralarında değerlendirmeleri çok renkli bir ortam yarattı. Mekanın boğaz manzarası da görülmeye değerdi ve kesinlikle anda kalma felsefesini besleyecek nitelikteydi.