CODE LOTUS MINDFULNESS MERKEZİ
 

Günümüzde hastaneler konvansiyonel sağlık hizmetlerinin dışına çıkarken, integratif tıbbı da beraberinde getiriyor. Stres, kaygı ve çevresel faktörlerin modern zamandaki birçok hastalığın tetikleyicisi olduğu son dönemde yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Modern tıp fiziksel ve zihinsel sağlığımızı iyileştirmek için tasarlanmışken; mindfullness, yoga, akupunktur, meditasyon, sağlıklı beslenme gibi bütüncül yaklaşımlar modern zamandaki sağlık sistemine tamamlayıcı ve destek olmak adına modern tıp anlayışıyla entegre oluyor.
 
Amerikan Hastanesi’nde integratif tıp üzerine yaptığımız yatırımlar kapsamında 2018 yılında “İyileştir Kendini” şiarıyla Code Lotus projesini başlattık. Cleveland Clinic, MD Anderson gibi alanında lider pek çok hastanede de örnekleri olduğu gibi, tamamlayıcı tıp ile hem yoğun stres altındaki çalışanlarımıza, hastalara ve modern yaşamın getirdiği tempo ve stresle kendini iyi hissetmeyen herkesin katılabileceği özel tasarlanmış program ve atölyeler sunuyoruz.
 
Hastanelerde bulunan Code Blue (Mavi Kod) kardiyopulmoner resüsitasyon (yeniden canlandırma) olarak geçerken, Code Lotus’ta sağlığın ruh, beden ve zihin olarak bütüncül bir şekilde canlandırılması ele alınıyor.  Code Lotus’ta yapılan yoga, pilates ve meditasyon dersleri ile dışardan katılımcılara, hamilelere ve hastalara (omurga sağlığı, kronik ağrı ve kanser) mindfulness temeliyle beden ve nefes farkındalığı kazandırmayı amaçlamaktadır. Ek olarak homeopati, biofeedback, kayropraktik, fonksiyonel tıp, osteopati, alternatif beslenme ve akupunktur programda yer alması planlanan terapilerden birkaçı.

1024x768.jpg