Amerikan Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü olarak 0-14 yaş grubundaki çocuklarda ortaya çıkabilecek her türlü cerrahi sorunu tedavi ediyor, gerekli durumlarda tüm açık ve endoskopik cerrahi girişimlerini başarıyla gerçekleştiriyoruz. 2002 yılından bu yana çocuk cerrahlarının bulunduğu bölümümüzde, ekibimizin bilgi, beceri ve uzman deneyimiyle birleşen ileri teknolojik donanım olanakları sayesinde başarılı operasyonlara imza atılıyor.

Bölümümüzü öne çıkaran etkenler başında yüksek yatak sayımız ve 7/24 hizmet veren çocuk cerrahisi ekibimiz yer alıyor. Hastanemizin çocuk doktorları da her an ulaşabilecekleri çocuk cerrahisi ekibi olmasının sağladığı rahat ve güvenli ortamda hizmet veriyor. Çocuk ürolojisi ve çocuk onkolojisi alanlarında düzenli toplantıların yapılarak rahatsızlıkların multidisipliner yaklaşımla çözülmesi, Koç Üniversitesi Hastanesi ile yakın bir çalışma gerçekleştirilmesi, hastalarımızın ihtiyaçları çerçevesinde hizmet verilebilmesi, her türlü laparoskopik cerrahinin yapılabilmesi Amerikan Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümü'nün fark yaratan yaklaşım ve uygulamalarını oluşturuyor. 

Deneyimli çocuk hemşirelerimiz, ameliyat sonrası bakımında daha fazla özene ve dikkate gerek duyan çocuklarımızın her zaman yanında. Her türlü cerrahi sonrası gereken durumlarda Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizin desteğiyle sağlanan en üst düzeyde bakım sayesinde bebeklerimiz bu dönemi çok daha sorunsuz ve rahat geçiriyor. İhtiyaç duyulduğunda çocuk psikoloğundan da destek alınabilmesi zengin kadromuzun sunduğu üstünlükler arasında yer alıyor. Ayrıca, bronkoskopi ve endoskopik yaklaşımlarda uygun teknolojik cihazların bulunması sayesinde her yaştan çocuğumuza laparoskopik cerrahi uygulayabiliyoruz.
A BLOK A BLOK
Zemin.Kat ZeminKat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

Çocuk cerrahisi ve çocuk ürolojisi alanlarında hizmet veriyoruz.
Çocuklarda tüm vücudu ilgilendiren cerrahi işlemler (göğüs cerrahisi, karın cerrahisi, ürolojik cerrahi, genital cerrahiler ve sünnet) konusundaki tüm şikayet ve işlemler bölümümüzle doğrudan bağlantılı grubu oluşturuyor.