1. AMERİKAN HASTANESİ
  2. BODRUM AMERİKAN HASTANESİ
  3. KURUMSAL

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Sağlıklı Nesiller Bizimle Başlar


BODRUM AMERİKAN HASTANESİ, MÜZE GEZİSİ VE EL HİJYENİ EĞİTİMİYLE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLIYOR.
 
 


Kurulduğu günden bu yana sağlık alanında üstlendiği öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğunu yerine getiren ve Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve DenizTemiz Derneği/TURMEPA Bodrum Şubesi işbirliğiyle  “Sağlık Nesiller Bizimle Başlar” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerini ağırlıyor.


 

Geç Roma Dönemi’ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezip mozaikler hakkında bilgi edinen öğrenciler, ayrıca el hijyeni konusunda önemli bilgiler alıyor. Keyifli bir şekilde ilerleyen ve büyük ilgi gören etkinliklerde, Bodrum Amerikan Hastanesi enfeksiyon hemşiresi tarafından çocuklara el hijyeni konusunda temel bilgiler verilerek, ellerin nasıl yıkanması gerektiği anlatılıyor. DenizTemiz Derneği/TURMEPA tarafından öğrencilere çevre ve kıyı temizliği bilgilendirmesi yapılıyor. Etkinliklerin ardından, öğrenciler Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, Başhekim Yardımcısı Dr. Şahin Ünal ve Pediatri Bölümü’nden Dr. Seçkin Kurt’la bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştiriyor ve öğrencilere sabun hediye ediliyor.


 


Gelecek nesillere ilham ve örnek olmayı amaçlayan Bodrum Amerikan Hastanesi, Bodrum’un farklı bölgelerindeki ilkokul öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar TED Koleji, Umurca İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, Konacık Cahit Özvezneci İlkokul, Dr.H.Mümtaz Ataman İlkokulu, Şehit Serkan Göker İlkokulu ve Hüseyin Boyacı İlkokulu’ndan toplam 187 öğrenciye eğitim verildi.


 

Bugüne kadar eğitim verilen okullar:
 
OKUL TARİH
TED Koleji 3 Haziran 2022
Umurca İlkokulu 9 Haziran 2022
Atatürk İlkokulu 17 Ekim 2022
Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 30 Kasım 2022
Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu 16 Mart 2023
Dr. H. Mümtaz Ataman İlkokulu 26 Mayıs 2023
Şehit Serkan Göker İlkokulu 6 Haziran 2023
Hüseyin Boyacı İlkokulu 15 Haziran 2023