Alerji, onkoloji, kozmetik dermatoloji, pediatrik dermatoloji, bağışıklık sistemi hastalıkları gibi çok geniş bir içeriği kapsayan dermatoloji alanında her tür ihtiyacı karşılayabilmek üzere, kliniğimiz deneyimli kadrosuyla hizmet veriyor. Bölümümüzde benlerin haritalanması amacıyla kurulmuş dermoskopi ünitemizin yanı sıra kozmetik dermatoloji ünitemiz (botoks, dolgu, PRP, mezoterapi, iğneli radyofrekans, cosmelan, acnelan, peeling uygulamaları, dermapen, plexr ile estetik uygulamalar, ip uygulamaları) bulunuyor. Ayrıca lazer ünitemiz, BBL (Broad Band Light), Er YAG lazer (fraksiyonel), PDL lazer (Pulse Dye Laser), ND YAG lazerlerle leke tedavisi, damarsal lezyonların tedavisi, akne ve diğer izlerin tedavisi, rozase (gül hastalığı) tedavisi, yüz kızarıklığının tedavisi, siğiller, tırnak mantarı tedavisi ve derinin benign lezyonlarının tedavisi yapılıyor. Fototerapi ünitemizde kabin fototerapi (UVA, PUVA, dar band UVB) ve excimer light cihazıyla psoriasis, vitiligo, egzama, deri lenfoması, parapsoriasis, liken planus, alopesi tedavisi gerçekleştiriliyor. Dermatolojik cerrahi ünitesiyse tırnak çekimi, eksizyon, elektrokoterizasyon, kriyokoterizasyon, plexr ve biyopsi uygulamaları yapıyor.

Bölümümüz, gelişmiş alt yapısı ve cihaz havuzu yanında, alanında deneyimli hemşire kadrosuyla bölgenin en çok tercih edilen dermatoloji servisleri arasında yer alıyor. Her biri kendi konusunda özel uzmanlık sahibi doktorlarımızla, dermatolojinin tüm alanlarını karşılayacak bir planlamaya sahibiz.
DBLOK DBLOK
Zemin.Kat ZeminKat
08:00 - 17:00 08:00 - 17:00
Pazartesi - Cuma Pazartesi - Cuma

SIK SORULAN SORULAR

Alt servislerimiz arasında kozmetik dermatoloji, dermatolojik cerrahi, dermato-onkoloji, dermato-alerji, laser, pediatrik dermatoloji, fototerapi ve dermoskopi bulunuyor.
Bölümümüz dermato-onkoloji, dermato-alerji, kozmetik dermatoloji, dermatolojik cerrahi, pediatrik dermatoloji, lazer uygulamaları, saç hastalıkları ve otoimmün büllü hastalıklar gibi uzmanlık alanlarını kapsıyor. Dolayısıyla hastalarımız deriyi ilgilendiren tüm şikayetleri için öncelikle dermatoloji bölümümüze başvurmalıdır. Bu da kaşıntıdan çeşitli deri döküntülerine, benlerden uzun süre iyileşmeyen yaralara, alerjik döküntülere, tırnak hastalıklarına, saç hastalıklarına kadar geniş bir şikayet listesi demektir. Bunların dışında, hasta olmadan deri sağlığını korumak, kozmetik uygulamalarla yaşlanma etkilerini geciktirmek, leke tedavisi, saç dökülmelerinin tedavisi, alanımız içindedir. Bazı deri tümörlerinin çıkarılması, biyopsiler, siğillerin tedavisi, tırnak cerrahisi de uzmanlığımızın sınırlarına dahildir. Deriyi ilgilendiren alerjik hastalıklar ve ürtiker, dermatolojinin ana alanlarından biridir ve bu konudaki tüm alerjik deri testleri için de bölümümüze başvurulmalıdır. Kliniğimizde bulunan dermoskopi cihazıyla tüm benler değerlendirilmekte, haritalandırma yapılmakta ve risk değerlendirilerek gerekirse müdahale edilmektedir.