1. BODRUM AMERİKAN HASTANESİ

CODE LOTUS MINDFULNESS MERKEZİ

Günümüzde hastaneler konvansiyonel sağlık hizmetlerinin dışına çıkarken, integratif tıbbı da beraberinde getiriyor. Stres, kaygı ve çevresel faktörlerin modern zamandaki birçok hastalığın tetikleyicisi olduğu son dönemde yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Modern tıp fiziksel ve zihinsel sağlığımızı iyileştirmek için tasarlanmışken; mindfullness, yoga, akupunktur, meditasyon, sağlıklı beslenme gibi bütüncül yaklaşımlar modern zamandaki sağlık sistemine tamamlayıcı ve destek olmak adına modern tıp anlayışıyla entegre oluyor.

Bodrum  Amerikan Hastanesi’nde integratif tıp üzerine yaptığımız yatırımlar kapsamında 2018 yılında “İyileştir Kendini” şiarıyla Code Lotus projesini başlattık. Cleveland Clinic, MD Anderson gibi alanında lider pek çok hastanede de örnekleri olduğu gibi, tamamlayıcı tıp ile hem yoğun stres altındaki çalışanlarımıza, hastalara ve modern yaşamın getirdiği tempo ve stresle kendini iyi hissetmeyen herkesin katılabileceği özel tasarlanmış program ve atölyeler sunuyoruz.

Hastanelerde bulunan Code Blue (Mavi Kod) kardiyopulmoner resüsitasyon (yeniden canlandırma) olarak geçerken, Code Lotus’ta sağlığın ruh, beden ve zihin olarak bütüncül bir şekilde canlandırılması ele alınıyor.  Code Lotus’ta yapılan yoga, pilates ve meditasyon dersleri ile dışardan katılımcılara, hamilelere ve hastalara (omurga sağlığı, kronik ağrı ve kanser) mindfulness temeliyle beden ve nefes farkındalığı kazandırmayı amaçlamaktadır. Ek olarak homeopati, biofeedback, kayropraktik, fonksiyonel tıp, osteopati, alternatif beslenme ve akupunktur programda yer alması planlanan terapilerden birkaçı.


code-lotus-ekip-(6).jpg

Sağlıklı bir yaşam için beden-zihin-ruh denge kurmanın öneminin farkındayız. Batının modern terapötik yaklaşımlarla birlikte yeni bilimsel araştırmalara dayanan ve uzman doktor ekip tarafından yönetilen merkezimiz Bodrum Amerikan Hastanesi’nin medikal iyileşmeyi desteklemeye yönelik çalışmaları ve yenilikçi yaklaşımlarına en güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Code Lotus, sağlık tanımını hasta olmamak halinden daha da geniş bir kapsama taşıyor.


Hasta ve Refakatçilerimize Özel Masaj Hizmeti 

Code Lotus Mindfulness Merkezi olarak masaj terapisiyle hastane bünyesinde hasta, hasta yakınları ve yoğun tempoda çalışan sağlık personeli için holistik masaj hizmeti vermektedir. Bütüncül iyileşmeye destek olacak şekilde tasarlanan masaj terapiyi hizmete geçiren merkez, bu uygulamayla fiziksel düzeyde akut ve kronik ağrıları azaltmanın yanı sıra holistik açıdan stres seviyesini azaltmak gibi bir çok fayda sunmayı amaçlamaktadır. 
 

code-lotus-masaj-(1).jpg


Atölyeler

Etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış olan iyileştirici sanat çalışamaları somutlaştırılmış öğrenme, duygularını tanımlama ve çözüm ortaya koymada oldukça yararlıdır ve başa çıkma stratejileri geliştirmeyi sağlar. Sağlıklı olma halinin biyolojik, psikolojik ve sosyal yönden tam bir iyilik durumuyla ifade edilmesi açısından bu uygulamalar bütüncül iyileşmeye kayda değer katkı sağlar. Ruh sağlığını olduğu kadar fiziksel sağlığı da iyileştirmeyi hedefler. Bu alanda Code Lotus’ta Müzik Terapi Atölyeleri, Hareket/Dans Terapi Atölyeleri ve İyileştirici Sanat Atölyeleri yapılmaktadır.


code-lotus-3lu-(2).png


Güncel Ders Programımız

Doktorlar ve uzman eğitmenler tarafından özel olarak tasarlanmış haftalık ders programımız hastane çalışanları, hasta ve hasta yakınları ve katılmayı arzu eden herkese açıktır. Mindfulness temelli yoga, yin yoga, pilates, kanser hastalarına yönelik programlar, bebeğinizle bağınızı güçlendirmeye yardımcı olan hamile dersleri ve mindful meditasyon seanslarına katılabilirsiniz.

 

intranet-ders-programi-tr-(1).jpgSeminerler

Geçtiğimiz dönemde Dr. Dan Siegel ve Gabor Maté ile seminerler düzenlendi. Code Lotus Mindfulness Merkezi olarak ilerki zamanlarda da konusunda uzman konuşmacaları ağırlamayı planlamaktayız.
 

code-lotus-etkinlik-1.png
 

Code Lotus son derece üzerinde titizlikle çalışılan, tıbbi iyileşmeye destek olacak şekilde tasarlanmış, tedaviye bütüncül yaklaşım getiren bir proje. Code Lotus projesi ise bu amaca hizmet etmek adına bilgelik gelenekleri, Batı’nın modern terapötik yaklaşımları ve yeni bilimsel araştırmalara dayanan “bilinçli farkındalık” tanımını içerisinde barındırıyor ve sağlık tanımını sadece hasta olmamak halinden daha da geniş bir kapsamda ele alıyor.

 

Detaylı bilgi için (0212) 311 34 80 veya codelotus@amerikanhastanesi.org ‘dan bize ulaşabilir, yeniliklerden haberdar olmak için @codelotus Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras vestibulum sem sed nisi efficitur, vitae lobortis orci tempus. Ut arcu quam, porttitor quis nunc eu, efficitur dapibus metus. Vestibulum sem tortor, commodo et maximus vel, luctus eget odio. Sed ac suscipit odio. Praesent accumsan, tortor a auctor venenatis, arcu nunc euismod erat, ac mollis ipsum quam a felis. Nullam sed urna non tortor varius euismod sed vel enim. Nam tincidunt nibh egestas risus elementum faucibus. Maecenas est arcu, commodo a nibh ac, ornare scelerisque magna. Suspendisse luctus, odio eget sodales tristique, lorem erat pretium libero, ut semper diam felis et ante. Cras a lacinia lectus. Pellentesque a arcu non tortor luctus pulvinar. Ut imperdiet, risus sit amet ullamcorper efficitur, sapien ipsum commodo orci, et eleifend magna justo in velit. Phasellus eu massa sed erat congue efficitur. Pellentesque lorem lacus, tincidunt in nulla eu, finibus finibus purus.

Quisque faucibus id mi in placerat. Proin quis augue nunc. Cras luctus nec dolor bibendum scelerisque. Sed quis sagittis est. Praesent ullamcorper eget nibh vitae sodales. Duis lectus nibh, pretium at ultricies non, aliquam facilisis arcu. Nam eleifend condimentum maximus. Quisque sollicitudin sagittis ligula, ac tincidunt arcu accumsan eu. Nulla suscipit lobortis massa quis mattis. Suspendisse pellentesque maximus mi et convallis. Proin vitae dapibus quam. Nam nisl diam, venenatis nec lacus ut, sodales placerat elit. Mauris blandit dui elementum mi lobortis mattis. Sed blandit, mi in efficitur mollis, dolor mauris feugiat augue, convallis pulvinar nunc mauris vel urna. Mauris sed odio mattis augue vulputate fermentum. Aenean in rhoncus lorem.

tiffanytrenda_vanishingportrait_identity_1190x0px.jpg