Bodrum Amerikan Hastanesi, anestezi uygulaması gerektiren her durumda modern teknolojik olanakları, sahip olduğu güncel bilgi ve derin deneyime sahip uzman kadrosuyla üst düzeyde ve güvenli bir hizmet sunuyor.

Hastanemizde biri "Laminar Akım" adlı özel bir havalandırma sistemine sahip olmak üzere toplam 3 ameliyat salonu bulunuyor. Ayrıca özel eğitimli ekibimiz, merkezi sterilizasyon, steril depolama, uyuma ve uyandırma alanlarımızda hastalarımızın operasyon öncesi ve sonrası tüm sağlık ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılayabilmek amacıyla hizmet veriyor. Ameliyathanemizde 2 anestezi uzmanı, 5 ameliyathane hemşiresi, 3 anestezi teknikeri, 2 yardımcı personel ve 1 sterilizasyon teknikerimiz tam zamanlı görev yapıyor. Alanlarıyla ilgili uluslararası gelişmeleri yakından takip eden uzmanlarımız genel cerrahi, ortopedi, üroloji, kadın doğum hastalıkları, beyin cerrahisi, kardiyovasküler cerrahi, KBB, göz, algoloji branşlarında her türlü cerrahi operasyonu başarıyla gerçekleştirebiliyor.

Enfeksiyona karşı uluslararası standartlarda bütün önlemlerin alındığı ameliyathane ünitemizdeki salonlarımızda hastalarımızın radyoloji görüntülerinin izlenebilmesi için PACS monitörleri bulunuyor.