Sanat Galerisi
Vakum

 Sanat Galerisi "Operation Room" Metehan Özcan’ın “Vakum” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor
Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”, 28 Nisan-13 Haziran 2010 tarihleri arasında Metehan Özcan’ın “Vakum” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının ıssız mekânları konu alan “Vakum” adlı sergi, pazar günleri hariç 10:00-19:00 saatleri arasında gezilebilecek.
Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi ”Operation Room” Tel: 0 (212) 444 3 777

dating sites for married people click reasons why married men cheat
i found out my boyfriend cheated on me site boyfriend cheat

Metehan Özcan, “Vakum” adlı kişisel sergisinde ıssız mekanları konu ediniyor. Fotoğraflardaki tüm evler, sokaklar, parklar öznenin gidişiyle geride bıraktığı boşluğun, yani bir çeşit vakum etkisinin altındalar. İnsan figürü içermemelerine rağmen, bu imgeler çok çeşitli insan hikayeleri anlatıyorlar.

Özcan’ın fotoğraflarında hüzün, özlem veya melankoli gibi kavramlara vurgu yok. İnsanlardan geriye kalanların, sessizliğin, karanlığın, rutubetin, tozun insafına kaldığı bu mekan fotoğrafları ilk bakışta modern mekan için bir ağıt olarak görünseler de, başka türlü bakıldığında modern mekanın dışarıda bıraktıklarının geri dönüşünü, mekana içkin tekinsizliği kutlayan bir gerçeklik kurguluyorlar.
Metehan Özcan’ın “Vakum” adlı fotoğraf sergisi, 28 Nisan-13 Haziran 2010 tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da sanatseverler tarafından gezilebilecek.

dating sites for married people sledaddicts.com reasons why married men cheat
do you cheat on your wife go how to cheat your wife
Metehan Özcan

1975 doğumlu Metehan Özcan çalışmalarını İstanbul ve Ankara’da sürdürüyor.  İç mimarlık ve iletişim tasarımı eğitimi alan sanatçının ilgi alanını kent ve mimarlık kültürü ekseninde mekânların dönüşümü oluşturuyor. İlk kişisel sergisini 2000 yılında Ankara’da açan Metehan Özcan’ın işleri geçtiğimiz yıl New York Slag Gallery’de karma bir sergide yer aldı. “Vakum “ sanatçının İstanbul’daki ilk kişisel sergisi.