Zekeriyaköy Aile Hekimliği Merkezi

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, modern tıp teknolojisinin desteğinde, deneyimli personeli ve uzman hekimleri ile sunduğu nitelikli sağlık hizmetlerini Özel Amerikan Zekeriyaköy Aile Hekimliği Merkezi'ne de taşıyarak, Zekeriyaköylülerin sağlık güvencesi oluyor.

Zekeriyaköy ve çevre sakinlerinin sağlık ihtiyaçlarına her zamankinden daha yakın olmayı hedeflediğimiz Aile Hekimliği Merkezi'nde haftanın yedi günü, 24 saat hizmet alabiliyorsunuz. Merkez bünyesinde alabileceğiniz Aile hekimliği, radyoloji, laboratuvar ve hemşirelik hizmetlerimizin yanı sıra kliniğimize gelemeyen yatalak, çok yaşlı, ameliyat sonrası hastalarımız için enjeksiyon, pansuman, serum takma, sonda, kan alma gibi tıbbi işlemler için uzman teknisyenlerimiz sizleri evinizde ziyaret ediyor ve böylece evde bakım hizmetlerimizden yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca ihtiyaç halinde randevu alınarak, bu tür hastalarımıza özel evde muayene hizmetimizden de faydalanabiliyorsunuz.
 
Aile Hekimliği Hizmeti Nedir?
Kurulduğu günden bu yana, sağlık alanında Türkiye'de ilklerin temsilcisi olan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, sağlık hizmetlerinin gelişmiş olduğu ülkelerde "birincil basamak uzmanlığı" adı ile anılan bu disiplini, Özel Amerikan Zekeriyaköy Aile Hekimliği Merkezi ile hizmetinize sunuyor.
 
Aile Hekimliği nasıl işler?
Aile hekiminiz size ve ailenize özel bir uzman olarak sağlığınızdan birincil derecede sorumlu olup, yapılacak ilk muayene ve risk değerlendirmesi sonrası size özel sağlık koruma ve geliştirme paketi oluşturur; kayıtlarınızı tutar ve kontrol, tahlil ve aşılarınızı planlar ve gerçekleştirir. Günün her saati telefonla danışabileceğiniz ailenizin sağlık danışmanıdır.

Gerektiğinde sizi evinizde ve Aile Hekimliği Merkezinde muayene ve tedavi edebileceği gibi, lüzumlu hallerde diğer uzmanlık dalları ile konsültasyonları koordine eder. Acil bir durumda ise anlaşmalı ambulans servisi ile en uygun acil servise en hızlı ve gereken koşullarda sevk edilmenizi sağlar. 
 
Hizmetlerimiz
Özel Amerikan Zekeriyaköy Aile Hekimliği Merkezi'nde sizlere sunulan başlıca hizmetlerimiz:

  • Periyodik sağlık muayeneleri ve check-up,
  • Kronik ve akut sağlık sorunlarının teşhis ve tedavisi,
  • Acil sağlık hizmetleri,
  • Küçük cerrahi müdahaleler,
  • Yetişkin ve bebek/çocuk aşıları,
  • Seyahat tıbbı danışmanlık hizmeti,
  • Çocuk sağlığı ve hastalıklarının takibi,
  • Tüm laboratuvar testleri, EKG ve radyoloji-ultrasonografi,
  • Ambulans

   
Bu hizmetlerimizin yanı sıra, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, ortopedi, cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, dermatoloji, allerji, fizik tedavi - rehabilitasyon ve diyet gibi branşlar başta olmak üzere, VKV Amerikan Hastanesi uzman hekimleri de haftanın belirli günlerinde merkezimizde hasta görmektedir.
   
  
Başvuru İçin;

Adres  :  Vişne 2 Mahallesi, 3. Cadde, Market Blok, No: 3 Migros üstü 34450 Zekeriyaköy - Sarıyer / İstanbul
Tel  :  0212 202 92 10 (pbx)
Faks  :  0212 202 92 17 - 18
E-Posta  : zekeriyakoy@amerikanhastanesi.org